НАПАД В ООН! Зеленський не чекав – зупинити виступ: з молотком на делегацію. Екстрено!

Постійний представник Росії при ООН Василій Небєнзя поставив під сумнів порядок виступу президента України Володимира Зеленського, намагаючись зірвати його виступ на засіданні Ради безпеки в середу.

Небєнзя обурився тим, що Зеленський – президент України, яка цього року не входить до складу непостійних членів Ради безпеки – виступатиме другим після генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, який головує в Радбезі, пояснив, що порядок виступів був давно погоджений і не викликав заперечень учасників перед засіданням.

«Албанське головування хоче запевнити російських колег, що це не спецоперація, а продовження тривалої й усталеної практики, яка повністю відповідає положенням ООН», – сказав Рама.

Небензя у відповідь сказав: «Якщо сьогодні ви вдарите молотком (йдеться про молоток, яким держава, що головує, формально починає засідання. – Ред.), тим самим реалізуючи своє рішення, албанське президентство буде заплямоване».

На це Рама відповів: «Зупиніть війну, і Зеленський не виступатиме».

Володимир Зеленський заявив, що українські солдати зараз своєю кров’ю роблять те, що Рада Безпеки ООН має робити своїми голосуваннями: зупиняють агресію та захищають принципи Статуту ООН.

І дуже шкода, що Рада Безпеки ООН зараз – це лише найбільш помітна у світі трибуна.Президент вірить, що ООН здатна на більше.

ЗЕ впевнений, що Статут ООН може реально працювати заради миру й безпеки у глобальному масштабі. Але для цього багаторічні розмови та проекти щодо реформування ООН мають стати процесом реформування ООН.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *