Речі в руки І В ТЦК! Поліцію на облік: Сирський влупив – на фронт?! Судді сіли – черга дійшла?!

Народні депутати завершують роботу над законопроектом щодо мобілізації. В новому законопроекті законодавці мають намір вдосконалити процес військового обліку з метою включення у реєстр всіх військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років. Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Він зауважив, що іноді держава не розуміє свого потенціалу у сфері мобілізації через те, що поліцейські та представники інших складових сектора безпеки, які не входять до складу Збройних Сил України, перебувають на спеціальних внутрішніх обліках.

Згідно з Веніславським, новий законопроект передбачає можливість виключення з військового обліку осіб, які не підлягають мобілізації, наприклад, засуджених, поліцейських та рятувальників.

«Нині всі будуть перебувати на військовому обліку і будуть, відповідно, або мати право на відстрочку від призову, або на бронювання. Це концептуальна річ для того, щоби ми розуміли на кого держава може розраховувати в умовах такої масштабної війни», – наголосив Веніславський.

В новому законопроекті також передбачено регулювання незаконного перетину кордону, оскільки багато осіб з інвалідністю використовують це для зловживань. Наприклад, якщо людина з інвалідністю виїжджає за межі України, то зазвичай з нею може бути супроводжуюча особа.

Те саме стосується й освітньої складової. Наприклад, коли люди, які закінчили військовий вищий навчальний заклад та мають офіцерські звання, вступають на другу або третю вищу освіту. Це робиться з метою уникнення мобілізації під час воєнного стану. При цьому держава витратила кошти на їхню підготовку.

«Ці всі можливості для зловживань, для уникнення від мобілізації намагаємося припинити», – сказав нардеп.

Веніславський також відзначив, що деякі нардепи подавали правки до законопроекту, які намагалися розширити можливості уникнення мобілізації. Зокрема, пропонувалося розширити перелік категорій, які мають право на відстрочку та бронювання. Наприклад, деякі зміни передбачали надання права на відстрочку для усіх депутатів районних та міських рад.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *