33 ТИСЯЧІ НА ЗДАЧУ! Пачками в полон: Сирський не чекав – грандіозний улов, білий прапор від Bop0rа!

На Донеччині в районі села Новомихайлівка бійці ЗСУ пішли на шурм і захопили росіян на позиції в полон.

Про це повідомили в пресслужбі 79 ОДШБр.

Як розповів десантник Таврійської бригади з позивним «Коцик», під час одного зі штурмів його група змогла застати окупантів буквально зненацька, і в тих не лишилося вибору, як здатися.

«Нас було лише четверо. Тихо обійшли окупантів з флангів і затисли на позиції. Запропонували здатись — ті й підняли руки. У підсумку взяли шістьох полонених», — згадує десантник.

Він зауважив, що під час штурму найважливіше мати міцний характер і бути впевненим у побратимах.

Додамо, що останнім часом окупанти все частіше здаються ЗСУ в полон. Так, проект «Хочу жить» повністю себе виправдав, адже, загальна кількість відвідуваннь сайту – більше 49 млн відвідувань.

Про це на пресконференції на тему: «Полонені найманці з країн Глобального Півдня. Що мають зробити уряди, аби їхні громадяни не гинули на чужій війні?» в Медіацентрі Україна –повідомив речник проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко.

Кількість звернень на проект «Хочу жить» стабільно зростає, сказав Матвієнко. Станом на сьогодні отримано понад 33 тисячі звернень з боку російських військових.

«Кількість тих хто здався по проекту – більше 270 осіб, про яких ми можемо говорити. Вони є непублічними в цілях безпеки», — додав він.

Загальна кількість відвідувань сайту — більше 49 мільйонів. З них 45 млн – з території РФ.

За словами речника проєкту, щодня надходить від 50 до 100 звернень. Він уточнив, що кількість збільшується чи зменшується, залежно від ситуації на фронті.

Матвієнко наголосив, що РФ почала активно використовувати у війні проти України найманців з різних країн, і порадив їм теж скористатись проєктом «Хочу жить» — добровільно здатись у полон і тим врятувати собі життя.

В чат бот вони можуть писати іноземною мовою, є фахівці які розберуться, додав Матвієнко.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко додав, що «після того як закінчились вагнеровці і потік в’язнів типу «Шторм-Z» використався, почалось значне збільшення найманців з інших країн».

Як повідомлялось, за даними Центру національного спротиву, на боці російської армії воюють десятки тисяч громадян країн Азії та Африки. Переважно російські спецслужби активно вербують громадян Сирії, Непалу, Афганістану, Індії, Конго, Єгипту та країн середньої Азії.

До того ж, зараз у лавах російської армії, особливо в підрозділі “Шторм-Z”, дедалі частіше виникають конфлікти рядового і сержантського складу з командуванням. Крім цього, зростає кількість “відмовників” і дезертирів, які будь-яким способом намагаються покинути поле бою.

“Вони розуміють, що перемог як таких у них ніяких за останній час немає. Ці “м’ясні” штурми ні до чого не приводять. І окупанти, які там перебувають, одного разу потрапивши хоча б, якщо це вдасться, у відпустку, за всяку ціну намагаються не повертатися більше на поле бою, тому що розуміють, що, крім смерті, їх там більше нічого не чекає”, — пояснив Ілля Євлаш.

Цю інформацію підтверджують і російські правозахисники. За їхніми словами, більша частина військовослужбовців окупаційної армії вирушає на війну заради грошей, щоб вибратися з бідності або розрахуватися з боргами. Про те, що контракт із Міноборони насправді безстроковий, вони розуміють тільки через кілька місяців на фронті, після чого починають шукати способи уникнути загибелі. Крім цього, серед російських військових, які перебувають на фронті, останнім часом поширена практика нанесення собі каліцтв, щоб не йти на “м’ясний” штурм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *