Пастка захлоnнулася! А що, не чекали? Це розгpσм: Авдіївка BCЕ – 3CУ nоклали кiнець. 0rо-rо

Міноборони РФ покладало великі надії на штурм околиць Авдіївки. Місто та околиці розташовані в такій конфігурації, що цілком логічно, що армія РФ спробувала зайняти українські позиції.

Четвертий день окупанти продовжують спроби наступу, проте гучна операція загарбників не увінчалася успіхом. Про це в ефірі українського телеканалу сказав військовий оглядач Денис Попович..

“Можу припустити, що на наступ на Авдіївку Міністерство оборони РФ покладало досить великі надії, тому що конфігурація фронту, яка там склалася, робила логічними подібного роду спроби.

Авдіївка перебуває у своєрідній “кишені”, і з двох боків, за напрямками, що сходяться, можна було спробувати її оточити. Що, загалом, і спробували зробити російські війська. Уже четвертий день ми бачимо їхні наступальні спроби”, — сказав Попович. Він зазначив, що окупанти заявляли неодноразово про свій “найбільший” наступ на Авдіївському напрямку. “Спочатку йшлося про те, що вони скоординовані, що це найбільший наступ, який мав би увінчатися успіхом протягом кількох днів. Я бачив висловлювання одного російського генерала, який стверджував, що за два-три дні там усе буде вирішено. Але вже минуло три дні і нічого там не вирішено”, — зазначив гість ефіру.

Російська армія зазнає суттєвих втрат на цьому напрямку фронту.

“У різних російських пабліках уже почалися такі нотки розчарування, мовляв, це тактичний глухий кут, позиційний глухий кут. Величезні втрати. Потрібно дуже багато мішків для трупів. Тобто переможна риторика змінилася розчаруванням”, — сказав Попович.

За його словами, є думка про те, що цей наступ росіян готувався до певної дати — чи то до дня народження Володимира Путіна, чи то до дня національної єдності Росії 4 листопада.

“Але якщо так, то вони дуже сильно запізнилися до дня народження Путіна. І ті величезні втрати, яких зазнають зараз російські війська, не сприяють нормальному інформаційному фону, який, як хотілося б у Кремлі та Міноборони РФ, супроводжував би цей наступ”, — резюмував гість ефіру.

Зазначимо, що російські війська отримали завдання до кінця року вийти на адміністративні кордони Донецької області. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Вони поставили чергову дату виходу на адміністративні кордони Донецької області. Тепер це 31 грудня. Вони розуміють: якщо взяти висоту Авдіївки, то далі вже їм буде простіше дійти до Покровська, і так далі. Тому Авдіївка для них вкрай важлива. По-перше, вони хочуть захопити ці висоти. Не дати можливості нам контролювати дуже серйозну ділянку фронту біля Донецька. Це понад 50 кілометрів лінії фронту. Це дуже багато. Тим більше це лінія фронту, яка наближена до Донецька. По-друге, це все-таки трохи відвернути увагу і не дати можливості перекинути наші сили на інші напрямки. Бо дійсно, в них є проблеми і на Бахмутському напрямку, і на Запорізькому. Таким чином, вони намагаються трохи «скувати» наші сили саме на Авдіївському напрямку», — сказав Барабаш.

Він додав, що для України Авдіївка теж стратегічно важлива, оскільки вона дуже близько до Донецька.

«Між крайніми вулицями Авдіївки та Донецька трохи більше 6 кілометрів. І найголовніше те, що це стратегічна висота. Вся Авдіївка і більшість територій навколо — це панівні висоти й саме тому для нас це важливо», — зазначив він.

Барабаш зазначив, що росіяни чекали головного удару нашого контрнаступу саме на Донецьк.

«Дуже багато було такої інформації в їхніх телеграм-каналах. І вони зараз це так подають, що буцімто вони попередили ймовірний основний удар контрнаступу саме на столицю «недореспубліки», що вони почали першими ці наступальні дії. Ну і, напевно, одне з найголовніших для них — їм була потрібна бодай якась «перемога». Бо останнім часом з цим у них якось не дуже. І саме для цього була вибрана Авдіївка, яка з 2014-го року поруч, втім незламна, яку вони не можуть взяти, що тільки вони не робили за ці всі роки. Нічого в них не виходить», — сказав Барабаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *