Жiнкам 17 пpофесій теж потpібно з’явитися дo ТЦК тa на ВЛК для поcтановки на oблік чи онoвлення даних

Вже цього місяця, 18 травня, набуде чинності новий закон про мобілізацію.

Зокрема, він містить норму про постановку на військовий облік деяких категорій жінок, пише today.ua.

Згідно з нещодавно прийнятим законом, необхідно оновити базу даних Центру трудових кадрів для жінок, які працюють у певних професійних галузях.

У зв’язку з цим потрібно внести до списку жінок з медичною або фармацевтичною освітою, що спеціалізуються в наступних сферах:

Медицина: включає лікарів всіх спеціалізацій, від загальної медицини до вузьких напрямків, таких як неврологія, кардіологія, онкологія та ін.

Стоматологія: фахівці, які займаються лікуванням та профілактикою захворювань порожнини рота та зубів.

Медсестринство: медичні сестри та медичні брати, які здійснюють медичний догляд за пацієнтами під керівництвом лікарів.

Фізична реабілітація: фахівці, які допомагають відновити здоров’я та функціональні можливості пацієнтів після травм чи хвороб через фізичну терапію та інші методи.

Фармація: фармацевти, які займаються приготуванням та видачею лікарських препаратів.

Промислова фармація: фахівці, які працюють у фармацевтичних компаніях та займаються розробкою та виробництвом ліків.

Медична та психологічна реабілітація: професіонали, які допомагають пацієнтам відновитися після травм та хвороб не тільки фізично, а й психологічно.

Фізична терапія: фахівці, які проводять різні види лікувальної фізичної активності для відновлення здоров’я та підтримки функціональності тіла.

Громадське здоров’я: працівники, які займаються профілактикою та контролем за поширенням інфекційних та неінфекційних захворювань у суспільстві.

Санітарія та експертиза: фахівці, які здійснюють контроль за дотриманням санітарних норм та правил у медичних закладах та інших місцях громадського харчування.

Технології медичної діагностики та лікування: фахівці, які займаються розробкою та застосуванням сучасних технологій для діагностики та лікування захворювань.

Біомедична інженерія: фахівці, які розробляють та впроваджують медичне обладнання та технічні системи для діагностики та лікування.

Біотехнології та біоінженерія: фахівці, які займаються розробкою біологічних та медичних технологій для вирішення медичних проблем та покращення здоров’я.

Патологія: лікарі, що спеціалізуються на вивченні та діагностиці захворювань шляхом аналізу тканин та клітин.

Токсикологія: фахівці, які вивчають вплив хімічних речовин на організм людини та розробляють методи їх запобігання та лікування.

Фармакологія: вчені, які вивчають дію лікарських речовин на організм людини та тварин, а також розробляють нові лікарські препарати.

Фізіологія та епідеміологія: вчені, які займаються вивченням функцій організму та поширенням хвороб у суспільстві для розробки методів їх запобігання та лікування.

У Міноборони є перелік військових спеціальностей. Жінки, які мають суміжну професію чи спеціальність, можуть стати на військовий облік добровільно. Це не є перешкодою для того, щоб залишити країну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *